Jaunumi‎ > ‎

Sandris Krūmiņš un Haralds Ikvilds Eiropas šotokan karatē čempioni!

Publicēja 2018. gada 24. apr. 02:16Dmitrijs Varlamovs   [ atjaunināts 2018. gada 24. apr. 02:17 ]

No 13. līdz 15. aprīlim Polijas pilsētā Dabrowa Gornicza notika 8. Eiropas šotokan karatē čempionāts kurā piedalījās 850 dalībnieki no 20 valstīm. Latviju sacensībās pārstāvēja 10 sportisti no kuriem 7 Dobeles novada karatē kluba „IPPON” sportisti – Marks Blumfelds, Sandris Krūmiņš, Jānis Apinis, Haralds Ikvilds, Rainers Mozulis, Regnārs Lambreksis un Anastasija Bakaite. Sportisti sacentās divās disciplīnāskata (vingrinājumu kompleksi) un kumite (cīņa ar pretinieku).

Sacensībās sākās ar kata disciplīnu, kur piedalījās Marks un Rainers. Abi puiši demonstrēja ļoti labu tehniku. Pirmais uz tatami (cīņas laukums) kāpa Marks 16 cilvēku konkurencē spēja izcīnīt 5.vietu, tālāk sekoja Rainera kārta kuram 15 sportistu komkurencē 4.vietā atpaliekot no 3.vietas par 1 balli (kata disciplīnā uzvarētāju nosaka ar ballēm).
Sacensību turpinājumā sākās kumite disciplīna uz kuru arī bija liktās vislielākās cerības, jo treniņos lielākā uzmanība tiek veltīta kumite tehnikai.
Pirmais uz laukuma devās Sandris Krūmiņš, kurš pirmo reizi piedalījās tāda mēroga sacensības. Sandris piedalījās kategorijā 18+, Open (bez svara ierobežojuma) un izcīnot 3 uzvaras kļuva par Eiropas šotokan karatē čempionu!
Sekoja kategorija 16 -17 gadi + 65 kg kurā piedalījās Regnārs Lambreksis. Regnārs izcīnīja 3 uzvaras zaudēja finālcīņā un ieguva 2.vietu!
12 -13 gadu kategorijās piedalījās Rainers un Haralds. Rainers kategorijā līdz 40 kg izcīnīja 3 uzvaras, 1 zaudēja un ieguva godalgoto 3.vietu. Haralds kategorijā līdz 45 kg izcīnīja 4 uzvaras un kategorijā 12 -13 gadi līdz 45 kg ieguva pirmo vietu un pelnīti kļuva par Eiropas šotokan karatē čempionu! Haraldam šis jau ir otrais lielais tituls, jo oktobrī Haralds kļuva par Pasaules šotokan karatē čempionu!
Jānis Apinis, Anastasija Bakaite un Marks Blumfelds zaudēja sacensību pirmajā kārtā un cīņā par medaļām neiesaistijās, bet guva starptautisku sacensību pieredzi ,kas sportistiem noderēs nākotnē.
Liels paldies Dobeles novada domei par sportistu atbalstu!